Rodičia zo Stropkova boli obvinení zo zanedbávania a hrubej ujmy na psychickom zdraví svojej dcéry Márie.

Mária v pondelok prišla s plačom na sociálny úrad, a so zúfalým krikom žiadala sociálnych pracovníkov aby ju niekto zbavil jej šibnutých rodičov.

Rodičia sa podľa jej slov správali počas víkendu extrémne agresívne, odporne nadávali, bezohľadne sa správali a vôbec si nevšímali svoje dieťa. Márii zobrali chuť do života.

Sociálne pracovníčky boli šokované tým, čo počuli a pokúšali sa kričiace dieťa upokojiť. Mária však dookola opakovala obvinenia, vrhla sa na dlážku, búchala hlavu plyšového Mimoňa o stenu, ošklbala rododendrón na chodbe sociálneho úradu a v amoku penila sliny, pričom nemala na sebe ochranné rúško.

Rodičia sa na úrad dostavili do niekoľkých minút so zámerom prevziať si dieťa. Podľa ich vysvetlení strávili s dcérou a jej kamarátmi krásny víkend v prírode. Nič nenasvedčovalo tomu, žeby akýmkoľvek spôsoboom dieťaťu ublížili.

Po niekoľkohodinovom vypočúvaní rodičov, svedkov a Márie bol prípad uzavretý. Mária sa nevhodne správala voči svojim rodičom po tom, čo namiesto čokoládového pudingu rodičia uvarili vanilkový puding.

Mária bola rodičom vrátená s plačom, krikom a dupaním.

Sociálny úrad však prípad ponechal otvorený. Biologickí rodičia budú Márii zrejme odobratí.